Hakkımızda

Mor Tahta Koleji her öğrencinin okulun teknolojik ve sosyal imkanlarından eşit düzeyde yararlanması gerektiğini savunduğu için Butik Okul konseptiyle eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir. Butik Okul konsepti ile eğitim vermesinin diğer sebepleri ise öğrenciyi bire bir tanımak, yeteneklerini keşfetmek ve bu yetenekler doğrultusunda kariyer seçimlerinde doğru yönlendirme yapmasını sağlamaktır.

Mor Tahta Koleji olarak, eğitim sektöründe çeyrek yüzyıllık geçmişimizle bu güne kadar çeşitli alanlarda iki yüz binden fazla öğrencimizi eğittik. Bu birikimimizi, Mor Tahta Koleji ile ülkemizin her alanda ihtiyacı olan lider gençler yetiştirmek üzere en iyi seviyeye taşıdık.

Okulumuzda nitelikli ve yenilikçi bir eğitim için gerekli tüm alt yapıyı düşündük. Fiziki şartları ve okul iklimini öğrencilerimizin yaratıcılıklarına olanak sağlayacak şekilde tasarladık. Mor Tahta Koleji’nde kariyer planlama, hayata ve sınava hazırlık çalışmalarını tecrübeli akademik kadrolarla bütünleştirdik.

Bize göre bireyin gelişimi ancak duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin birlikte olması ile mümkündür. Bu nedenle Mor Tahta Koleji’nde öğrencilerimize öğretim ile birlikte adalet, etik, sorumluluk, hoşgörü ve tüm canlıları sevme duygularını da aktarıyoruz. Ancak böylelikle birey gerçek anlamda “insan” olacak ve yaşama katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Kurullarımızda yer alan değerli akademisyenler, bilim insanları ve kanaat önderleri deneyim ve ön görüleriyle çalışmalarımıza destek olurken, öğrencilerimize de ilham vermektedirler.

Okulumuzun vizyoner eğitim kadrosuyla, çocuklarımıza okulu sevdirerek, mutlu ve güvenli eğitim ortamı oluşturmayı amaç edindik.

Öğrenci Yönetim Kurulu ile öğrencilerimizin okul yönetiminde yer almaları sağlanır. Böylece öğrencilerimiz “okul hayatın bir parçasıdır” yaklaşımıyla geleceğe hazırlanırlar.

Sürekli gelişim anlayışımızla; öğretmenlerimizin mesleki performanslarına katkı sağlayan programlarla, yaşayan eğitim ortamı oluşturduk.

Mor Tahta Koleji’nde, çocuklarımıza kendilerini benzersiz ve değerli hissetmeleri, yaşam boyu başarıya ulaşmaları için rehberlik ederiz. Eğitim modelimiz doğrultusunda çocuklarımız Akademik Başarıyla birlikte, İngilizce’yi akıcı konuşur, Teknoloji’yi etkin kullanırlar. Spor ve Sanatla ilgilenerek büyürler. Kişisel Gelişimlerini tamamlayıp, özsaygı, özgüveni olan, sorumluluk bilinci gelişmiş, mutlu gençler olarak hayata hazırlarız.

Mor Tahta Koleji ile daima gelişerek değişmek, mutluluk ve başarı yolunda birlikte yürümek dileğiyle.